Sportovní brýle

Při jakémkoli sportu je velmi důležité kvalitní vybavení. Proto by každý sportovec neměl zapomenout chránit i svůj zrak. K tomuto účelu jsou nejvhodnější sportovní brýle, které přináší komfortní vidění a ochranu zraku po celý rok. Sportovní brýle se od klasických slunečních či dioptrických brýlí liší především větším prohnutím, díky kterému lépe sedí na vašem obličeji a přinášejí vyšší komfort a ochranu z boční strany. Dále je u většiny sportovních brýlí možné měnit brýlové čočky, můžete mít tak jednu obrubu do mlhy, ostrého slunce i kryté haly. Navíc do většiny sportovních brýlí lze vložit dioptrické brýlové čočky, nebo dioptrický klip.

Hlavní prioritou sportovních brýlí je ochrana zraku před škodlivým UV zářením a před poškozením zraku vlivem úrazu. Díky tomu, že sportovní brýle výborně sedí na obličeji, přináší vám tak maximální ostrost vidění a můžete si tak vychutnat intenzivnější sportovní zážitek.

Rudy Project


"Dosáhnout dokonalosti a pomoci sportovcům se neustále zlepšovat na všech úrovních, to je cílem značky Rudy Project, která na základě dlouholetých zkušeností vyvíjí unikátní výrobky. Od vzniku společnosti v roce 1985 v sobě výrobky Rudy Project mistrovsky kombinují špičkovou technologii a vyladěný design spolu s typicky italským stylem a citem pro detail. Firmě se podařilo vytvořit jedny z nejlepších sportovních brýlí na světě, super bezpečné helmy a další sportovní vybavení. Rudy Project myslí i na sportovce s potřebou korekce zraku, vyvinuli hi-tech řešení pro dioptrické brýle.

Světové legendy cyklistiky, motokrosu, triatlonu a mnoha dalších sportovních disciplín reprezentují značku Rudy Project nejen při závodech, v tréninku, na stupních vítězů, ale i mimo sportoviště. Ať už se jedná o sportovní helmy nebo sluneční brýle.
Ve spolupráci s těmi nejlepšími sportovci vyvíjí značka Rudy Project unikátní produkty s moderním designem, aerodynamikou a za použití nejnovějších technologií. Rudy Project podporuje a nabízí vybavení pro tisíce profesionálních sportovců a sportovních nadšenců po celém světě. Výsledkem práce celého týmu vývojářů je kolekce produktů, které zvyšují bezpečnost, pohodlí a především výkon v jakémkoli sportu, pro které jsou určeny. Rudy Project je celosvětový výrobce a distributor špičkových slunečních brýlí, přileb a dioptrických obrub na nejvyšší technické úrovni. Rudy Project, založený v italském Trevisu v roce 1985, je již více než 30 let globálním lídrem v oblasti sportovních brýlí. Prodejem výrobků ve více než 60 zemích po celém světě společnost znovu potvrdila své mezinárodní postavení, v čele s druhou generací majitelů, Cristiano a Simone Barbazza."

Gloryfy

Gloryfy jsou nerozbitné sportovní brýle, s možností vložení i dioptrických skel. Jedná se o unikátní značku, která za svou jedinečnost a funkčnost získaly řadu ocenění. Na český trh se dostaly v roce 2015 a my jsme rádi, že Vám je jako jediní v Brně můžeme nabídnout v téměř celém rozsahu.

Materiály a technologie

Výsledkem několikaletého vývoje je celosvětově patentovaný materiál s označením G-Flex pro brýlové obruby a I-Flex pro čočky. Hlavní charakteristikou těchto materiálů je vysoká elasticita a tvarová stálost s paměťovým efektem, se současným zachováním vysoké tuhosti a lehkosti. Bez ohledu na to, jak brýle deformujete, se materiál vždy nepoškozen vrátí do původního tvaru a to i při extrémních plusových nebo minusových teplotách. Brýlové čočky mají výbornou optickou kvalitu, vysoký kontrast a jsou dostupné také v polarizačním a fotochromatickém (samozatmavovacím) provedení. Čočky je možné vyrobit také jako dioptrické, včetně cylindrických. Základním požadavkem při výrobě byla kromě již zmiňovaných vlastností také ochrana očí při destrukci čočky, aby nemohlo dojít ke zranění oka při vysokém dynamickém tlaku na brýle. Brýle a jejich čočky také poskytují ochranu proti poškrábání a zamlžení a 100% ochranu před UVA/UVB zářením. Speciální zakřivení přední části u sportovních modelů poskytuje perfektní ochranu nejen před slunečním zářením, ale i mechanickým zatížením, jako jsou voda, vítr, prach atd. Čočky se vyrábí v několika stupních zatmavení a 12 barevných odstínech a jdou snadno v brýlích měnit. Všechny modely brýlí jsou vyráběny výhradně v Rakousku a vynikají stoprocentní kvalitou.

Nike

Nejnovější technologie, prémiové materiály a špičkové provedení pro váš nejlepší výkon- to jsou sportovní brýle Nike. Tuto značku jistě nemusíme dlouze představovat, je téměř u každé větší sportovní akce a udává trend ve sportovním vybavení a módě. U nás najdete brýle Nike ve slunečním i dioptrickém provedení.

Tag Heuer

TAG Heuer Avant-Garde Eyewear jsou luxusní brýle inspirované sportem. Přelomové nápady TAG Heuer Avant-Garde Eyewear jsou světově proslulé pro svůj pokrokový design, materiály a ergonomii. TAG Heuer je synonymem inovace, dokonalosti, výkonu a prestiže. Čerpá svou inspiraci ve světě aktivního sportu, pracuje na vývoji produktů se světovým šampionem v rallye Sebastienem Ogierem. TAG Heuer Avant- Garde Eyewear navrhuje a vyrábí produkty pro profesionální potřeby svých zákazníků. Tyto produkty získávají nejprestižnější světová ocenění v oblasti designu. Vyrábí se ve Francii- jsou navrženy a vyrobeny v Morezu ve francouzském pohoří Jura. Ručně vyráběné pod přísným dohledem zkušených a odborně proškolených pracovníků, autenticita čiší z každého kusu kolekce! Tyto jedinečné brýle vám nabízíme v dioptrickém, sportovním i sportovním provedení.


TAG Heuer Night Vision- Speciální brýle pro noční jízdu

Technologie vyvinutá pro noční jízdu. Technologie Night Vision napravuje přirozenou noční krátkozrakost díky integrované dioptrii -0,25, je testována a schválena profesionálními řidiči závodních aut. Speciální světle žluté čočky zvyšují kontrasty, což vyvolává dojem větší jasnosti. Oslnění a únava očí jsou sníženy

Adidas

Sportovní brýle Adidas se řídí heslem "See better, be better", jsou tedy stvořené pro maximální výkon. Téměř všechny modely jsou snadno upravitelné do dioptrické varianty pomocí nasazovacího vnitřního klipu, u vybraných brýlí si navíc můžete snadno vyměnit brýlové čočky, přesně podle aktuálních světelných podmínek. Brýle mají nastavitelnou inklinaci stranic a šířku nosníku, díky tomu se snadno přizpůsobí každému tvaru obličeje a výborně drží při jakémkoliv pohybu. Kvalitní provedení brýlové obroučky z materiálu SPX je u těchto brýlí samozřejmostí, stejně jako velmi odolné brýlové čočky s technologií LST (světelná stabilizace), polarizací, nebo samozabarvováním Vario.